DREWNO MIĘKKIE

 

DREWNO TARASOWE JEST PIĘKNYM UZUPEŁNIENIEM KAŻDEGO DOMU I OGRODU, MOŻE RÓWNIEŻ STANOWIĆ IDEALNE ZWIEŃCZENIE BALKONU. WYKONANY Z NIEGO TARAS TO POŁĄCZENIE FUNKCJONALNOŚCI, TRWAŁOŚCI ORAZ NATURALNEGO WYGLĄDU. WYBIERAJĄC JE DECYDUJEMY SIĘ NA NAJBARDZIEJ PRZYJAZNY Z DOSTĘPNYCH MATERIAŁÓW: JEST CIEPŁE W DOTYKU, A JEDNOCZEŚNIE NIE NAGRZEWA SIĘ LATEM, AMORTYZUJE UPADKI I – PRZEDE WSZYSTKIM – JEST W PEŁNI BIODEGRADOWALNE.


Europejskie gatunki to ekonomiczna alternatywa dla drewna egzotycznego. Charakteryzują je co prawda słabsze parametry techniczne, jednakże odpowiednie zabezpieczenie i pielęgnacja znacznie wydłużają czas ich eksploatacji, a możliwość impregnacji wynagradza uboższą paletę kolorystyczną. Jeśli zatem nie chcemy sięgać zbyt głęboko do kieszeni… nadal możemy postawić na naturalne rozwiązanie i wybrać na taras drewno.


Modrzew syberyjski

Modrzew Syberyjski, drzewo rosnące w mroźnym klimacie Syberii, charakteryzuje się wysokim stopniem wytrzymałości i trwałości. Wiele podłóg i tarasów wykonanych z niego w domach, dworkach szlacheckich oraz cerkwiach w Rosji szacuje się na ponad 800 lat.

więcej o modrzewiu •>

Daglezja

Paleta barw daglezji jest bardzo szeroka od czerwono-brązowego po żółto-biały. Jest to jeden z najmocniejszych gatunków iglastych. Drewno jest twarde, średnio kurczliwe, dość kwasoodporne. Zależnie od szybkości wzrostu może mieć różną szerokość przyrostów rocznych. Deska tego gatunku wykazuje dużą odporność na grzyby i owady. Daglezja nie patynuje, lecz w wyniku działania promieni słonecznych ciemnieje, aby uzyskać czerwono-brunatną barwę.

więcej o daglezji •>

Jesion termowany

Obróbka drewna termowanego polega na wygrzewaniu w warunkach próżni do temperatury około 200 stopni Celsiusa. Termiczna modyfikacja sprawia, że nawet niezbyt odporne gatunki stają się świetną alternatywą dla drewna egzotycznego. Deska taka praktycznie nie ulega odkształceniom, nie wypacza się i nie wykręca.

więcej o jesionie termowanym •>

Bezpłatnie wycenimy materiał na Twój taras

Prześlij nam dane, które są niezbędne do sporządzenia kalkulacji, a nasz dział kosztorysowania przygotują dla Ciebie indywidualną wycenę tarasu.

Skontaktuj się z nami